Czwarta Niedziela Wielkanocy – 21 kwietnia 2024 r.

1. Dzisiaj, w Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na seminarium duchowne w Warszawie.

2. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pełnego uczestnictwa we Mszy św. wraz z rodzicami odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 11.30.

3. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, a w czwartek święto św. Marka, ewangelisty.

4. W tym, tygodniu w czwartek kancelaria będzie nieczynna.

5. Dzisiaj po Mszach św. odbywa się wielkanocny kiermasz książek, puzzli i pluszaków. Dochód zostanie przeznaczony na relikwiarz do relikwii św. Bartłomieja, apostoła, patrona naszej parafii. Po odbiór relikwii zostanie zorganizowana pielgrzymka samolotowa do Rzymu (szczegóły wkrótce).

6. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę parafianom z Maszny. W sobotę 27 kwietnia do sprzątania kościoła zapraszam parafian z Cholew.

7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złozone w ostatnim czasie na dalsze prace remontowe, na KUL i na dzieła miłosierdzia.

8. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Wiktor Wróblewski z Maszny. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

9. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Szczęść Boże.