Start Ogłoszenia

23. niedziela zwykła – 9 września 2018 r.

 1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej obchodzimy dożynki. Rolnicy i sadownicy z naszej parafii, która leży na terenie czterech gmin dziękują Bogu za zebrane plony i owoce. 
  Słowa wdzięczności kieruję do mieszkańców sołectwa Izbiska, którzy w tym roku są gospodarzami i organizatorami tej uroczystości, za podjęty trud w jej przygotowanie. Szczególne podziękowania składam panu sołtysowi Edwardowi Kopcowi za czuwanie nad całością i wiele trudu włożonego, aby skoordynować różnorodne działania. Mieszkańcom sołectwa Izbiska dziękuję za posprzątanie kościoła i piękne kwiaty do ołtarza oraz przygotowanie świetlicy parafialnej. Państwu Danucie i Edwardowi Kopcom dziękuję za pełnienie funkcji starostów tegorocznych dożynek.
  Bóg zapłać za przygotowane wieńce dożynkowe z większości wiosek oraz za pyszne ciasta i napoje na poczęstunek po Mszy św.

 2. Bardzo dziękuję za przybycie na naszą uroczystość przedstawicielom władz samorządowych oraz szkolnych: p. Zenonowi Reszce, burmistrzowi Błonia; p. Monice Ciurzyńskiej, wójt Gminy Kampinos; p. Markowi Jaworskiemu, wicewójtowi Gminy Tersin; p. Andrzejowi Cieślakowi, wójtowi Gminy Leszno; p. Markowi Misiakowi, dyr. Zakładu Gospodarki Komunalnej w Teresinie; p. Grzegorzowi Fabiszakowi, dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Paprotni; p. Krzysztofowi Walencikowi, dyrektorowi oraz sołtysom z poszczególnych wiosek.

 3. Dziękuję asyście procesyjnej: paniom, panom, młodzieży, dzieciom, ministrantom i bielankom.

 4. Po tej Mszy św. zapraszamy wszystkich na poczęstunek do świetlicy parafialnej. Będzie to szczególna okazja do spotkania i dzielenia się swoimi sprawami.

 5. Rozpoczynamy VIII Tydzień Wychowania obchodzony w tym roku pod hasłem „W poszukiwaniu drogi”. Inicjatywa ta ma podkreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka.

 6. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne w Warszawie.

 7. W piątek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza św. o godz. 18.00.

 8. Po wakacyjnej przerwie zapraszam młodzież chcącą pogłębiać swoją relację z Jezusem na spotkania Ruchu Światło-Życie, które odbywają się w piątki o godz. 19.00 na plebanii.

 9. Pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

 10. Na spotkaniu będą zapisy na obowiązkowy wyjazd na „Stadion Młodych”, który odbędzie się 6 października. Koszt 50 zł (przejazd i bilet wstępu).

 11. Od września rozpocznie się także przygotowanie dzieci klas III do Pierwszej Komunii św. Spotkanie dla dzieci z rodzicami w niedzielę 16 września, po Mszy św. o godz. 11.30. Prośba o zapisywanie dzieci.

 12. Najnowszy numer miesięcznika Różaniec do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

 13. Planowana jest autokarowa pielgrzymka parafialna do Sanktuarium św. Józefa, patrona rodzin w  Kaliszu, w sobotę 22 września. Koszt 70 zł. Zapisy przyjmowane są w zakrystii lub w tygodniu w kancelarii parafialnej.

 14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

Archiwum

Drukuj stronę WsteczOK
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.