Start Ogłoszenia

23. niedziela zwykła – 10 września 2017 r.

 1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej obchodzimy dożynki. Rolnicy i sadownicy z naszej parafii, która leży na terenie czterech gmin dziękują Bogu za zebrane plony i owoce. 
  Szczególne podziękowanie kieruję do mieszkańców Gawartowej Woli, którzy w tym roku są gospodarzami i organizatorami tej uroczystości, za podjęty trud w jej przygotowanie: pani sołtys Elżbiecie Lipińskiej za czuwanie nad całością i wiele trudu włożonego, aby skoordynować różnorodne działania; za porządki w kościele i na terenie wokół kościoła; za przygotowanie namiotu i stołów. Bardzo się cieszę, że pojawiają się nowe inicjatywy oddolne, jak np. w tym roku zorganizowanie przyjęcia na zewnątrz pod namiotami i możliwość przejażdżki na kucykach dla dzieci. Mam nadzieję, że tego typu inicjatyw będzie coraz więcej – może w przyszłym roku uda się zorganizować spontaniczne wspólne śpiewanie piosenek biesiadnych, ludowych czy patriotycznych.
  Bóg zapłać za przygotowane wieńce dożynkowe większości wiosek oraz za pyszne ciasta i napoje.

 2. Bardzo dziękuję za przybycie na naszą uroczystość przedstawicielom władz samorządowych (oraz szkolnych):
  - p. Monice Ciurzyńskiej, wójt Gminy Kampinos;
  - p. Andrzejowi Cieślakowi, wójtowi Gminy Leszno;
  - p. Markowi Misiakowi, dyrektorowi Zakładu Gospodarki Komunalnej w Teresinie;
  - p. Grzegorzowi Fabiszakowi, dyrektorowi Szkoły podstawowej w Paprotni;
  - sołtysom z poszczególnych wiosek.

 3. Korzystając z obecności władz samorządowych, w imieniu parafian pragnę wyrazić wdzięczność władzom gminy Teresin za utwardzenie asfaltem parkingu przed naszym cmentarzem parafialnym oraz doprowadzenie drogi asfaltowej od strony Cholew do cmentarza oraz wykoszenie trawy w okolicy kościoła przed odpustem parafialnym i przed dzisiejszą uroczystością oraz zorganizowanie słupków do siatkówki, tablicy do koszykówki i część płyt do utwardzenia boiska do kosza przy świetlicy parafialnej. Od Gminy Błonie otrzymamy potrzebne pozostałe płyty do utwardzenia tego boiska. Młodzież, dzieci i dorosłych zapraszam do wspólnych rozgrywek sportowych.
  Nieco wcześniejszą inicjatywą, pod kierunkiem p. sołtysa Jarosława Barańskiego, była wymiana krzyża w Lisicach przy trasie poznańskiej w czerwcu br. Tutaj także z pomocą przyszły władze Gminy Teresin. Bóg zapłać za podjęty trud, który okazał się bardzo owocny.
  Zaczynamy już korzystać z parkingu przy kościele, o który bardzo prosili mnie parafianie. Uzyskaliśmy go z części gruntów parafialnych. Tutaj bezinteresowną pomoc w pracach geodezyjnych okazał p. Dariusz Modzelewski, któremu serdecznie dziękuję za okazaną po raz kolejny pomoc
  Jest jeszcze wiele osób, które w sposób bezinteresowny okazują pomoc i serce i poświęcają swój czas oraz środki materialne, aby przyjść z pomocą w życiu parafii. Niektórzy z nich pragną pozostać anonimowi. Niech Pan Bóg obficie wynagrodzi wszystkim tym osobom.

 4. Dziękuję asyście procesyjnej: paniom, panom, młodzieży, ministrantom i bielankom.

 5. Po tej Mszy św. wszyscy obecni są zaproszeni na poczęstunek przed kościołem. Będzie to szczególna okazja do spotkania i dzielenia się swoimi sprawami.

 6. Rozpoczynamy VII Tydzień Wychowania obchodzony w tym roku pod hasłem „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Inicjatywa ta ma podkreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka.

 7. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne w Warszawie.

 8. W czwartek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

 9. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. Zapisy kandydatów wraz z wpłatą 50 zł w godzinach pracy kancelarii parafialnej lub po Mszach św.

 10. Również za tydzień rozpocznie się przygotowanie dzieci klas III do I Komunii św. Spotkanie dla dzieci z rodzicami po Mszy św. o godz. 11.30. Prośba o zapisywanie dzieci.

 11. Po wakacyjnej przerwie zapraszam młodzież chcącą pogłębiać swoją relację z Jezusem na spotkania Ruchu Światło-Życie, które odbywają się w piątki o godz. 19.00 na plebanii.

 12. Schola dziecięca śpiewająca na Mszy św. o godz. 11.30 od przyszłej niedzieli spotykać się będzie na próbach o godz. 10.45.

 13. Rozpoczęliśmy zbiórkę na remont elewacji kościoła za III kw. Osoby chętne do przeprowadzenia zbiórki proszę o odbiór zeszytów.

 14. W roku 70. rocznicy urodzin bł. Jerzego Popiełuszki, w sobotę 23 września, planowana jest parafialna pielgrzymka autokarowa drogą męczeństwa ks. Jerzego. Trasa pielgrzymki: Górsk – miejsce uprowadzenia; hotel „Kosmos” w Toruniu – miejsce, w którym ks. Jerzy wyswobodził się z pęt, jednak próba ucieczki nie powiodła się; Włocławek – tama, z której zrzucono Męczennika do wody. W drodze do Górska nawiedzimy Sanktuarium NMP Skępskiej – Matki Bożej Brzemiennej, w Toruniu zaś Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Koszt pielgrzymki – 70 zł. Płatne przy zapisywaniu się.

 15. „Towarzystwo Kampinoskie” serdecznie zaprasza do „Chaty Kampinoskiej” w Granicy, gdzie w  dniu 17 września w godz. 14.30-16.30 będzie można podziwiać wieńce dożynkowe z Powiatu Warszawskiego-Zachodniego. Organizatorzy zapewniają gościom poczęstunek oraz dobrą zabawę przy akompaniamencie kapeli „Senior Band”.

 16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

Archiwum

Drukuj stronę WsteczOK
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.