22. niedziela zwykła – 3 września 2017 r.

1. Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca. Msza św. o godz. 18.00 będzie odprawiona w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Wypominki będą czytane na początku Mszy św.

2. Również jutro o godz. 19.30 próba do Wieczoru Uwielbienia. Zapraszam osoby śpiewające, grające na różnych instrumentach oraz pragnące modlitwą uwielbiać Pana Jezusa.

3. W środę podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy się modlić w intencji dzieci nienarodzonych oraz za osoby, które podjęły się duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

4. Katecheza przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych planujących sakrament chrztu dziecka w najbliższym czasie odbędzie się w środę, 7 września,  o godz. 19.30.

5. W piątek, 8 września, obchodzić będziemy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy św. odnowimy Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. W przyszłą niedzielę, 10 września, obchodzić będziemy dożynki parafialne. Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony, połączona z procesją eucharystyczną, o godz. 11.30. Zapraszam ministrantów, bielanki i dzieci komunijne. Proszę, aby każda wieś przygotowała wieniec dożynkowy. Serdecznie proszę parafianki o przygotowanie ciasta na poczęstunek po Mszy św. dożynkowej. Panów zaś o dostarczenie napojów.
    Gospodarzami tegorocznych dożynek są mieszkańcy Gawartowej Woli.
    Proszę mieszkańców Gawartowej Woli o uporządkowanie kościoła i terenu przykościelnego, a także o kwiaty do ołtarza. Sprzątanie planowane jest na sobotę o godz. 9.00.

7. Również za tydzień zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne w Warszawie.

8. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 17 września, po Mszy św. o godz. 9.00. Zapisy kandydatów wraz z wpłatą 50 zł w godzinach pracy kancelarii parafialnej lub po Mszach św.

9. Od września rozpocznie się także przygotowanie dzieci klas III do Pierwszej Komunii św. Spotkanie dla dzieci z rodzicami w niedzielę, 17 września, po Mszy św. o godz. 11.30. Prośba o zapisywanie dzieci.

10. Po wakacyjnej przerwie zapraszam młodzież chcącą pogłębiać swoją relację z Jezusem na spotkania Ruchu Światło-Życie, które odbywają się w piątki o godz. 19.00 na plebanii.

11. W roku 70. rocz. urodzin bł. Jerzego Popiełuszki, w sobotę 23 września, planowana jest parafialna pielgrzymka autokarowa drogą męczeństwa bł. ks. Jerzego. Trasa pielgrzymki: Górsk – miejsce uprowadzenia, hotel „Kosmos” w Toruniu – miejsce, w którym ks. Jerzy wyswobodził się z pęt, jednak próba ucieczki nie powiodła się,  Włocławek – tama, z której zrzucono Męczennika do wody.
    W drodze do Górska nawiedzimy Sanktuarium NMP Skępskiej – Matki Bożej Brzemiennej w Skępe, w Toruniu zaś Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji

12. W tym tygodniu rozpoczynamy zbiórkę na remont elewacji kościoła za III kwartał. Osoby chętne do przeprowadzenia zbiórki proszę o odbiór zeszytów.

13. Najnowszy numer miesięcznika Różaniec do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

14. Przypominam, że w każdą drugą niedzielę miesiąca taca przeznaczana jest na cele inwestycyjne; ofiary dobrowolne za biuletyn składamy do koszyczka, a ofiary na pomoc rodzinie w Syrii wrzucamy do puszki.

15. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
    zapowiedź 2.: Robert Kucharski, kawaler i Ilona Kinga Raczyńska, panna, oboje z parafii tutejszej.
    Narzeczonych otoczmy naszą modlitwą.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.