Start Ogłoszenia

20. niedziela zwykła – 20 sierpnia 2017 r.

 1. W dniach 24-26 sierpnia (czwartek – sobota) odbędzie się doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu, tzw. nabożeństwo czterdziestogodzinne, od godz. 9.00 do 17.00.

 2. W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość NMP Częstochowskiej.

 3. Tego dnia odbędzie się V Rajd Rowerowy św. Bartłomieja. Wspólnie przejedziemy przez teren naszej parafii. Start i meta przy kościele. Zapisy od godz. 9.00. Ruszamy o 10.00. Dzieci i młodzież niepełnoletnia będą mogły uczestniczyć w rajdzie po podpisaniu zgody przez opiekuna w punkcie startowym. Zapraszam całe rodziny. Panów z Ochotniczej Straży Pożarnej proszę o zabezpieczenie trasy przejazdu.
  Po rajdzie odbędzie się ognisko na terenie domu katechetycznego, wspólne pieczenie kiełbasek, muzykowanie i mecz w piłkę siatkową „Strażacy kontra reszta świata”. Proszę o zgłaszanie się zawodników. Młodzież zachęcam do wsparcia drużyny parafialnej.

 4. W niedzielę, 27 sierpnia, ODPUST PARAFIALNY ŚW. BARTŁOMIEJA APOSTOŁA. Tego dnia odbędzie się nasza loteria parafialna. Osoby, które mogłyby ufundować nagrody główne lub fanty loteryjne zapraszam do współpracy.

 5. Apel o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski: Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska. Numer konta, na które można wpłacać pieniądze, jest wywieszony w gablocie przed kościołem oraz podany na parafialnej stronie internetowej.

 6. Zachęcam wszystkich parafian, aby w sierpniu – miesiącu trzeźwości mod-lili się o trzeźwość w naszym narodzie. Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynenckie, znajduje się w za-krystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

 7. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 17 września, po Mszy św. o godz. 9.00. Zapisy kandydatów wraz z wpłatą 50 zł w godzinach pracy kancelarii parafialnej lub po Mszach św.

 8. Od września rozpocznie się także przygotowanie dzieci klas III do Pierwszej Komunii św. Spotkanie dla dzieci z rodzicami w niedzielę, 17 września, po Mszy św. o godz. 11.30. Prośba o zapisywanie dzieci.

 9. Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przy-chodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.

 10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bo-żego błogosławieństwa, a wyjeżdżającym na wakacje oraz gościom prze-bywającym na terenie naszej parafii życzę udanego wypoczynku.

 11. Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.

 12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby (zapowiedź 1.):
  Jacek Zdzisław Bancerz, kawaler z parafii tutejszej i Monika Ewelina Głażewska, panna z parafii św. Andrzeja Apostoła w Brzozowie.
  Narzeczonych otoczmy naszą modlitwą.

 13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a wyjeżdżającym na wakacje oraz gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzę udanego wypoczynku.

Archiwum

Drukuj stronę WsteczOK
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.