XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 września 2022 r.

1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Procesja eucharystyczna przeniesiona została na przyszłą niedzielę.

2. Jutro na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Wypominki będą czytane na początku Mszy św.

3. Jutro rozpoczyna się nowenna przed Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego. Treść nowenny zamieszczona jest na parafialnej stronie internetowej do indywidualnego odmawiania.

4. Katecheza przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych planujących sakrament chrztu dziecka w najbliższym czasie odbędzie się w środę 7 września o godz. 19.00 na plebanii.

5. W czwartek obchodzić będziemy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej).

6. W niedzielę 11 września obchodzić będziemy dożynki parafialne. Gospodarzami tegorocznych dożynek są mieszkańcy Maszny. Po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się procesja eucharystyczna z wieńcami dożynkowymi. Następnie poczęstunek w świetlicy parafialnej, po którym zapraszam wszystkich członków Rady Parafialnej na spotkanie z władzami samorządowymi na plebanii. Bardzo proszę o przygotowanie wieńców i koszy dożynkowych z poszczególnych wiosek, upieczenie ciast i dostarczenie napojów. Dzieci, które były w tym roku u I Komunii św. uczestniczą w procesji eucharystycznej: dziewczynki sypią kwiatki, a chłopcy niosą różaniec.

7. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na dalsze prace remontowe w naszej parafii.

8. Spotkanie formacyjne dla nowej grupy kandydatów do bierzmowania w niedzielę 18 września po Mszy św. o godz. 9.00.

9. Od września rozpocznie się przygotowanie dzieci klas III do I Komunii św. Pierwsze spotkanie dla dzieci z rodzicami w niedzielę 25 września po Mszy św. o godz. 11.30.

10. Najnowszy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim tygodniu na remont ogrodzenia wokół kościoła. Bardzo proszę o odbiór pozostałych zeszytów.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.