NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 24 kwietnia 2022 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tym roku przebiega on pod hasłem „Miłosierdzie nadzieją dla świata”. Zachęcam do wspólnej modlitwy w GODZINIE MIŁOSIERDZIA o godz. 15.00 w naszym kościele.

2. Spotkanie Rady Parafialnej dziś po Mszy św. o godz. 11.30.

3. Jutro na Mszy św. o godz. 18.00 sakramentu bierzmowania naszej młodzieży udzieli bp Piotr Jarecki. Serdecznie dziękuję kandydatom i ich rodzinom za sprzątnięcie kościoła i terenu wokół kościoła i cmentarza.

4. W poniedziałek święto św. Marka, ewangelisty, we wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski, a w piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, a także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

5. Od przyszłej niedzieli zapraszam na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele naprzemiennie po Mszy św. o godz. 9.00 lub 11.30. Dzieci komunijne przychodzą na nabożeństwo przynajmniej trzy razy.

6. Od maja do końca września wieczorne Msze św. będą odprawiane o godz. 18.00.

7. Kwietniowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

8. Bardzo proszę o codzienną modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie i na całym świecie.

9. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Czesława Krzyżanowska z Maszny, której pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 14.00. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.

11. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozdają cukierkami z okazji moich imienin. Proszę się częstować.