17. niedziela zwykła – 29 lipca 2018 r.

1. Dzisiaj z racji kończącego się Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa” po Mszach św. będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów. MIVA Polska zachęca do udziału w akcji: podziękuj Bogu za bezpieczne podróże i ofiaruj 1 grosz za 1 kilometr bez wypadku na środki transportu dla misjonarzy.

2. W środę rozpocznie się sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam wszystkich parafian, a szczególnie Koła Żywego Różańca, aby w tym miesiącu modliły się o trzeźwość w naszym narodzie. Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynenckie znajduje się w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej. Zachęcam do pozytywnej odpowiedzi na apel naszych biskupów, którzy proszą o 100 dni abstynencji na 100-lecie odzyskania niepodległości. Jest to prawdziwy przejaw patriotyzmu.  Byłoby wspaniale gdyby przynajmniej 100 osób z naszej parafii podjęło takie wyrzeczenie, które będzie owocowało trzeźwością w naszych rodzinach.

3. 1 sierpnia przypada 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o poległych i pomordowanych w Powstaniu oraz o żyjących powstańcach.

4. W czwartek 2 sierpnia, nawiedzając kościół parafialny, można uzyskać odpust zupełny związany z kościółkiem Matki Bożej Anielskiej w Asyżu zwanym Porcjunkula, odbudowanym przez św. Franciszka i jego współbraci. Odpust można uzyskać pod zwykłymi warunkami: spowiedź i Komunia św., brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, wyznanie wiary i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

5. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź przed Mszą św.

6. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej oraz Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

7. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 11.30 procesja eucharystyczna.

8. Dziękuję za podarowane kwiaty do kościoła p. Barbarze Zdanowksiej i p. Małgorzacie Dymińskiej, które przez cały miesiąc dbały o wystrój ołtarza.

9. W poniedziałek, 6 sierpnia, przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Tego dnia ok. godz. 7.30 przez naszą parafię przechodzić będzie 38. Warszawska Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę. Bardzo proszę o przygotowanie śniadania dla pielgrzymów przy kościele. Będzie to nasz wkład w trudy pielgrzymowania.

10. W związku ze zbliżającym się odpustem parafialnym, który w tym roku będziemy obchodzić w niedzielę 19 sierpnia, podobnie jak w latach ubiegłych planowany jest Rajd Rowerowy św. Bartłomieja, mecz w piłkę siatkową i loteria. Osoby, które mogłyby ufundować nagrodę główną lub fanty, zapraszam do współpracy.

11. Od 1 lipca do 30 września Msze św. są odprawiane w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00, a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 8.00.

12. Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w nie-dziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a wyjeżdżającym na wakacje oraz gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzę udanego wypoczynku.