DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 września 2021 r.

1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej obchodzimy dożynki. Rolnicy i sadownicy z naszej parafii, która leży na terenie czterech gmin, dziękują Bogu za zebrane plony i owoce. Słowa wdzięczności kieruję do mieszkańców Starego Łuszczewka i Woli Łuszczewskiej, którzy w tym roku są gospodarzami i organizatorami tej uroczystości, za podjęty trud w jej przygotowanie. Szczególne podziękowania składam państwu Bogumile Wojciechowskiej i Grzegorzowi Przygodzie, tegorocznym starostom za czuwanie nad całością i wiele trudu włożonego, aby skoordynować różnorodne działania oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie dożynek. Dziękuję za posprzątanie kościoła i piękne kwiaty do ołtarza, wywiezienie liści oraz przygotowanie poczęstunku.

2. Bóg zapłać za przygotowane wieńce i kosze dożynkowe.

3. Bardzo dziękuję za przybycie na naszą uroczystość przedstawicielom gminnych władz samorządowych.

4. Dziękuję asyście procesyjnej: paniom, panom, młodzieży, dzieciom, ministrantom i bielankom.

5. Po tej Mszy św. w imieniu tegorocznych gospodarzy dożynek zapraszamy wszystkich na poczęstunek. Będzie to szczególna okazja do spotkania i dzielenia się swoimi sprawami.

6. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Polecajmy w modlitwach pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.

7. We wtorek obchodzić będziemy święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

8. W przyszłą niedzielę rozpocznie się nowenna do św. Faustyny Kowalskiej, misjonarki Miłosierdzia Bożego. Zachęcam do modlitwy w tym szczególnym czasie. Tekst nowenny zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną oraz w ostatnim tygodniu na dalsze prace remontowe.

10. Na początku września zostały zakupione przez parafian cztery świece ołtarzowe. Połowę kosztów pokryła Rada Parafialna, a pozostałą część osoby indywidualne. Serdeczne Bóg zapłać za ten dar serca.

11. W sobotę 25 września planowana jest parafialna pielgrzymka autokarowa do Zuzeli, miejsca narodzin kard. Stefana Wyszyń-skiego, Sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny w Prostyni oraz Andrzejewa, gdzie pochowana jest matka Prymasa Wyszyńskiego. Koszt 80 zł. Zapisy tylko jeszcze dzisiaj po Mszach św. w zakrystii.

12. Najnowszy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.