Start Ogłoszenia

16. niedziela zwykła – 22 lipca 2018 r.

  1. Dzisiaj rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. MIVA Polska zachęca do udziału w akcji: podziękuj Bogu za bezpieczne podróże i ofiaruj 1 grosz za 1 kilometr bez wypadku na środki transportu dla misjonarzy. W przyszłym tygodniu po Mszach św. będzie poświęcenie pojazdów.

  2. Jutro przypada święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy.

  3. W środę obchodzić  będziemy w Kościele święto św. Jakuba, apostoła.

  4. Msza św. o rychłą beatyfikację sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego w czwartek o godz. 8.00.

  5. W poniedziałek, 6 sierpnia, przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Tego dnia ok. godz. 7.30 przez naszą parafię przechodzić będzie 38. Warszawska Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę. Sprzątanie terenu wokół kościoła odbędzie się w sobotę, 4 sierpnia, o godz. 10.00. Zapraszam również młodzież i starsze dzieci. Bardzo proszę o przygotowanie śniadania dla pielgrzymów przy kościele. Będzie to nasz wkład w trudy pielgrzymowania.

  6. W związku ze zbliżającym się odpustem parafialnym, który w tym roku będziemy obchodzić w niedzielę 19 sierpnia, podobnie jak w latach ubiegłych planowany jest Rajd Rowerowy św. Bartłomieja, mecz w piłkę siatkową i loteria. Osoby, które mogłyby ufundować nagrodę główną lub fanty, zapraszam do współpracy.

  7. Kontynuujemy zbiórkę makulatury na budowę studni w Czadzie (Afryka). Suche kartony i papier można przywozić w niedzielę i po Mszach św. zostawiać w domu katechetycznym. Pamiętajmy, że jeden kilogram makulatury to 75 l. wody pitnej.

  8. Od 1 lipca do 30 września Msze św. będą odprawiane w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00, a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 8.00.

  9. Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w nie-dziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.

  10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a wyjeżdżającym na wakacje oraz gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzę udanego wypoczynku.

Archiwum

Drukuj stronę WsteczOK
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.