UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 16 maja 2021 r.

1. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00.

2. Jutro obchodzić będziemy uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej.

3. Próby dla dzieci pierwszokomunijnych w tym i w przyszłym tygodniu w poniedziałek i w środę po Mszy św. i nabożeństwie majowym.

4. Trwa nowenna do św. Rity z Cascia. Tekst nowenny dostępny jest na parafialnej stronie internetowej. Msza św. przy relikwiach św. Rity zostanie odprawiona w najbliższą sobotę w liturgiczne wspomnienie Świętej.

5. Również w sobotę o godz. 18.00 odbędzie się czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszam członków Grup Misyjnych, KŻR i wszystkich parafian. Obecność młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania obowiązkowa. Nowenną przed tą uroczystością modlimy się po nabożeństwie majowym.

6. Za tydzień w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną.

8. Zapraszam na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele naprzemiennie po Mszy św. o godz. 9.00 lub 11.30. Dzieci komunijne i kandydaci do bierzmowania przychodzą na nabożeństwo przynajmniej trzy razy.

9. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Maria Latoszewska z Serok Parcele. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.