UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 22 listopada 2020 r.

1. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas Mszy św. odnowimy akt poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusa. Za publiczne odmówienie aktu można uzyskać odpust zupełny.

2. Co roku 22 listopada obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, organistów, chórów i zespołów parafialnych. Z tej okazji w imieniu parafian składam życzenia p. organistce Małgorzacie Goszczyńskiej oraz Grupie Uwielbienia „Cantores Sancti Bartolomei”, aby, śpiewając i grając na cześć Pana Boga, pomagali nam wszystkim przybliżać się do Niego. Niech Pan Bóg obficie im błogosławi, a Matka Najświętsza otacza swoją opieką.

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 9.00.

4. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. w środę o godz. 17.00 i w czwartek o godz. 8.00.

5. W sobotę 28 listopada przypada dzień modlitw o błogosławione owoce beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. W tej intencji będziemy się modlić w sobotę na Mszy św. o godz. 8.00.

6. W najbliższą sobotę proszę o pomoc przy sprzątaniu liści wokół kościoła. Chętnych zapraszam na godz. 9.00. Potrzebna będzie przyczepka do wywiezienia liści.

7. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne w Warszawie.

8. Za tydzień I niedziela Adwentu rozpocznie czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do owocnego przeżycia okresu Adwentu i Świąt Narodzenia Pańskiego roz-poczniemy w piątek 4 grudnia. Będą trwały do niedzieli. Poprowadzi je o. Robert Dziewulski, paulin.

9. Roraty odprawiane będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00 oraz w soboty o godz. 8.00. Na roraty przynosimy ze sobą lampiony. Dzieci komunijne oraz kandydaci do bierzmowania na roraty przychodzą co najmniej 3 razy (raz w każdym tygodniu Adwentu).

10. W każdą niedzielę Adwentu o godz. 8.40 śpiewane są Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

11. W Adwencie będą rozprowadzane świece CARITAS „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

12. W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Postarajmy się o taką dekorację także w naszych domach.

13. Trwa zbiórka za IV kwartał tego roku na ogrzewanie kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim czasie.

14. Listopadowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

15. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Tomasz Wójcikowski z Maszny, śp. Zofia Wasilewska z Gawartowej Woli i śp. Tadeusz Latoszewski z Serok Parcele. Pogrzeb śp. Wandy Wasilewskiej odbędzie się w środę o godz. 14.00, a Tadeusza Latoszewskiego w czwartek o godz. 11.00. Powierzajmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.