UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 1 listopada 2020 r.

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. o godz. 11.00 będzie odprawiona w kościele. Po tej Mszy św. będą czytane wypominki jednorazowe.

2. Jutro w Dzień Zaduszny Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Msza św. o godz. 18.00 będzie odprawiona w intencji wszystkich wiernych zmarłych.

3. Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, w tym roku dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Pełny tekst dekretu znajduje się w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej.

4. Można jeszcze zamawiać wypominki roczne za naszych bliskich zmarłych. Wypominki przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej.

5. Najbliższa Msza św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych zostanie odprawiona w piątek 6 listopada o godz. 17.00.

6. Porządkując groby, pamiętajmy, by odpady zielone wyrzucać do dołu za ogrodzeniem cmentarza. Szklane znicze i wypalone plastikowe wkłady zabieramy ze sobą i wyrzucamy do śmietników przydomowych. Bardzo proszę o przedłużanie dzierżawy grobów na kolejne 20 lat.

7. Katecheza przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych planujących sakrament chrztu dziecka w najbliższym czasie odbędzie się w środę 4 listopada o godz. 19.30 na plebanii.

8. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 17.00. Spowiedź od godz. 16.30. Chorych będę odwiedzał od godz. 10.30. Osoby potrzebujące spowiedzi i Komunii św. w domu proszę zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

9. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej. Po tej Mszy św. zostanie odprawione Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

10. Za tydzień odbędzie się promocja ministrancka. Nasi kandydaci na ministrantów otrzymają komże. Rodziców kandydatów zapraszam po Mszy św. do zakrystii.

11. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę, będą przeznaczone na dalsze prace remontowe w naszej parafii. Rozpoczynamy zbiórkę za IV kwartał tego roku na ogrzewanie kościoła.

12. Listopadowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.