Przyjmijcie Ducha Świętego

W czwartek, 21 kwietnia 2016 roku, zgromadziła nas w kościele uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania przez młodzież naszej parafii. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzielił biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Michał Janocha. Dostojnego gościa przywitali ks. Proboszcz, rodzice oraz młodzież.

Młodzież przystępująca do bierzmowania zadbała o oprawę liturgiczną: Liturgię Słowa, pięknie wykonany Psalm, modlitwę wiernych i procesję z darami.

Do sakramentu bierzmowania przystąpiło 11 osób, tyle ilu było uczniów zebranych w Wieczerniku po Zmartwychwstaniu Jezusa, na co zwrócił uwagę bp M. Janocha.

W homilii usłyszeliśmy również, że poprzez chrzest święty staliśmy się dziećmi Bożymi, ale na to nie mieliśmy wpływu, ponieważ sakrament został nam udzielony z woli naszych rodziców. Natomiast dopełnieniem wiary chrześcijańskiej jest przyjęcie sakramentu bierzmowania, który przyjmujemy z własnej dobrowolnej woli. Ksiądz Biskup podkreślił, że sakrament bierzmowania wiąże się nierozerwalnie z odpowiedzialnością za wiarę i ciągłym pogłębianiem jej poprzez otwieranie się na działanie Ducha Świętego. Mówił również o 1050. rocznicy Chrztu Polski. Zaznaczył, jak ważną rolę odegrali nasi przodkowie przekazując wiarę chrześcijańską z pokolenia na pokolenie. Porównał to do drzewa, dla którego, aby mogło rosnąć, najważniejsze są korzenie.

Dziękujemy Księżom, gościom i parafianom za udział w uroczystości i wspólną modlitwę za naszą młodzież, której życzymy owocnych darów Ducha Świętego i coraz głębszej relacji z Bogiem.