Start Aktualności

Poświęcenie kapliczki na Cholewach

W sobotnie południe, 17 czerwca 2017 r., na posesji państwa Alicji i Bogdana Ostrowskich ks. proboszcz Jarosław Wojcieski poświęcił kapliczkę poświęconą Matce Bożej Częstochowskiej, której wizerunek widnieje na głównej płycie. Na bocznej, prawej ściance znajduje się napis: „Sancta Maria ora pro nobis” (Święta Maryjo, módl się za nami), a na lewej epitafium poświęcone osobie, dzięki której w tym miejscu ta kapliczka powstała. Na tylnej ścianie wyryte zostały słowa św. Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Na zakończenie zebrani wspólnie zaśpiewali Apel Jasnogórski.

Kapliczka została wykonana z granitu według projektu artysty grafika Jerzego Kowalskiego i rzeźbiarza Andrzeja Wiro-Kiro.


Drukuj stronę WsteczOK
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.