Start Aktualności

Pierwszy szafarz nadzwyczajny Komunii św. w naszej parafii

W dniu 17 czerwca 2017 r. w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie kard. Kazimierz Nycz udzielił naszemu parafianinowi p. Krzysztofowi Juszczalowi błogosławieństwa do pełnienia funkcji nadzwyczajnego szafarza Komunii św.
Pan Krzysztof może pomagać kapłanom w udzielaniu Komunii św. podczas Eucharystii. Będzie mógł również po uzgodnieniu z ks. proboszczem zanosić Komunię św. chorym do domów.
Życzymy p. Krzysztofowi obfitego Bożego błogosławieństwa do pełnienia tej zaszczytnej posługi w naszej parafii.
 
Ludzie głębokiego ducha. Od soboty w archidiecezji 144 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej
Dokładnie 144 mężczyzn ukończyło kurs teologiczny i liturgiczny przy Papieskim Wydziale Teologicznym Collegium Joanneum i w sobotę 17 czerwca zostało pobłogosławionych do posługi. Tych, który mają jakieś obiekcje do przyjmowania Komunii świętej z rąk nadzwyczajnego szafarza ks. Szoplik zapewnił, że „nie są to ludzie przypadkowi”. Zapewnił też o ich solidnym przygotowaniu i dalszej formacji w trakcie pełnionej już posługi. W jego ocenie, pełnią ją rzeczywiście sumiennie. To są ludzie głębokiego ducha, rozmodleni, adorujący Pana Jezusa, żyjący wiarą – nie tylko indywidualnie, ale przede wszystkim w swoim małżeństwie i rodzinie – opowiadał.
Więcej na stronie:

Drukuj stronę WsteczOK
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.