Oto dziś narodziła się Miłość

Powinno się być dobrym jak chleb.
Powinno się być jak chleb,
który dla wszystkich leży na stole,
z którego każdy może kęs dla siebie ukroić
i nakarmić się, jeśli jest głodny.

św. Brat Albert Chmielowski

Droga Rodzino Parafialna,

przeżywamy na nowo objawienie się tajemnicy miłości Boga do każdego z nas uosobione w Jezusie. Ten wielki dar Ojca zachęca nas, abyśmy podali sobie dłonie, otworzyli serca wolne od uprzedzeń i złości oraz wypowiedzieli dobre słowo, które będzie świadczyło, że Bóg narodził się w nas.

Tegoroczne Boże Narodzenie rozpoczyna obchód Roku św. Brata Alberta, który jest szczególnym świadkiem Jezusa Chrystusa i uczy nas miłości do Kościoła i do Ojczyzny. Niech będzie on dla nas przykładem poświęcenia się i służby drugiemu człowiekowi.

Niech przy świątecznym stole nie zabraknie wspólnej modlitwy i ciepła rodzinnej atmosfery na wzór Świętej Rodziny. Wszystkich Was ogarniam wdzięczną i szczerą modlitwą.

Wasz Proboszcz
ks. Jarosław Wojcieski