Msza św. i modlitwa o owoce beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i Matki Róży Czackiej

W sierpniu ostatniej z cyklu comiesięcznych Mszy św.h przed beatyfikacją będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, a do koncelebry zostali zaproszeni kapłani wyświęceni przez Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

W nawiązaniu do daty rocznicy śmierci Prymasa Tysiąclecia 28 dzień miesiąca to od lat dzień modlitwy przy grobie kard. Stefana Wyszyńskiego w stołecznej Archikatedrze. Najpierw modlono się o jego beatyfikację, a od listopada 2019 roku trwa przygotowanie pastoralne i modlitwa o owoce beatyfikacji. Niewykluczone, że w przyszłości, jeśli tak zdecyduje papież, będzie to dzień liturgicznego wspomnienia Prymasa Wyszyńskiego.