Betlejemskie Światło Pokoju

20 listopada w Grocie Narodzenia Jezusa  już po raz 30. zapłonęło Betlejemskie Światło Pokoju. Ten symbol pokoju Bożego Narodzenia został następnie przewieziony do Wiednia, skąd trafił do ponad 30 krajów europejskich, w tym do Polski, a także na kontynent amerykański.

Polscy harcerze Światło Pokoju przekazują od 1991 roku. Trafia ono na wigilijne stoły w całym kraju, w tym m.in. do kościołów, szpitali, urzędów i szkół.

W ostatnią niedzielę Adwentu harcerki i harcerze z Hufca ZHP Sochaczew przynieśli je do naszej świątyni. Betlejemskie Światło Pokoju, które wręczyli Księdzu Proboszczowi podczas Mszy św. o godz. 9 .00 będzie nam towarzyszyło przez okres Bożego Narodzenia.

Komendant Hufca hm. Krzysztof Wasilewski przekazał również życzenia:

Niech niesiony harcerskimi dłońmi ogień z Betlejem

rozgrzeje i otworzy serca nas wszystkich.

Niech miłość i wrażliwość będą drogowskazem naszego postępowania.

Niech radość i zgoda nie znikają już nigdy z naszych serc.

Niech towarzyszą nam także przez cały nadchodzący 2017 rok.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku