Bal Wszystkich Świętych

W ostatnią sobotę października w domu katechetycznym odbył się Bal Wszystkich Świętych przygotowany przez rodziców dzieci komunijnych z inicjatywy Księdza Proboszcza.

W zabawie poprowadzonej profesjonalnie przez jedną z mam – Anioła, uczestniczyło około dwadzieścioro najmłodszych parafian. Każdy z nich był przebrany za ulubionego świętego lub swojego Patrona. Nie zabrakło więc św. Franciszka i św. Klary, św. Aleksandra – papieża, św. Huberta – patrona myśliwych, św. Błażeja przyzywanego przy chorobach gardła, św. Martyny – patronki Rzymu, św. Aleksandry – patronki ludzi odważnych, św. Jadwigi – króla Polski, św. Józefa – opiekuna Pana Jezusa i męża Maryi, św. Jakuba Apostoła, św. Szymona, św. Julii, św. Matki Teresy z Kalkuty, św. Cecylii – patronki organistów, chórów i muzyków, św. Barbary – patronki górników oraz świętego Piotra, w którego wcielił się Ksiądz Proboszcz trzymający w ręku klucze do Królestwa Niebieskiego i pastorał, ponieważ św. Piotr był nie tylko jednym z Apostołów, ale również pierwszym papieżem.

Bal rozpoczął się przy dźwiękach chrześcijańskiej muzyki „Taki mały, taki duży” w wykonaniu Arki Noego i dzieci. Potem był czas na zabawy sportowe, prezentację strojów i poznawanie patronów, wspólne śpiewanie piosenek przy gitarze, a także na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Na zakończenie dzieci otrzymały od św. Piotra słodkie upominki, ponieważ w uroczystość Wszystkich Świętych wspominamy naszych Patronów, a więc wszyscy obchodzimy imieniny.

Ach, co to był za bal!

Zapraszamy wszystkich najmłodszych parafian do wspólnej zabawy za rok.