2023-08-16

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiane jest w środy o godz. 18.00. Prośby i podziękowania do Matki Bożej Nieustającej Pomocy można składać do skrzyneczki znajdującej się w głównym wejściu do kościoła.

2023-08-15

Dzień Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią

Słowenia zmaga się obecnie ze skutkami katastrofalnych powodzi. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP abp Stanisława Gądeckiego, w kościołach Archidiecezji Warszawskiej będzie prowadzona zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w wyniku powodzi.

2023-08-06

Święto Przemienienia Pańskiego

Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam przemienił się wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe tak, jak żaden wytwórca sukna na ziemi wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem.

2023-08-05

Nowenna do św. Maksymiliana Kolbego

5 sierpnia rozpoczyna się nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbego, którego wspomnienie obchodzić będziemy 14 sierpnia.
Święty Maksymilianie, który przez całe swoje życie aż do heroicznej śmierci przeszedłeś z Niepokalaną, dopomóż i nam szczęśliwie przejść do wieczności pod opieką Matki Niepokalanej.

2023-08-05

Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca

Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca jest wynagrodzeniem za obelgi i bluźnierstwa wypowiadane przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.
Pierwsza sobota miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00.

2023-08-04

I piątek miesiąca. Modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Panie Jezu Chryste, Ty przez swoje Boskie Serce, bogate w miłosierdzie, wylałeś na cały świat miłość swego Ojca jako uświęcający żar Ducha Przenajświętszego. Racz przyjąć moje modlitwy i złącz je dzisiaj ze swą Ofiarą Krzyża, obecną w tajemnicy Eucharystii dla zbawienia świata.

2023-08-02

2023-08-02

Odpust Porcjunkuli

W 1216 roku św. Franciszkowi objawił się Pan Jezus, obiecując zakonnikowi odpust zupełny dla wszystkich, którzy po spowiedzi i przyjęciu Komunii świętej odwiedzą kapliczkę. Na prośbę Franciszka przywilej ten został zatwierdzony przez papieża Honoriusza III. Początkowo można go było zyskać jedynie między wieczorem dnia 1 sierpnia a wieczorem dnia 2 sierpnia.

2023-08-01

Powstanie Warszawskie w poezji

Jest tylko jedna prawda
Bez kłamstw wykrętnych, bez cienia:
Prawda walczącej Warszawy,
Prawda ludzkiego sumienia.

2023-08-01

Papieska Intencja Apostolstwa na sierpień 2023

Módlmy się, aby Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie pomogły młodym ludziom wyruszyć w drogę, żyć Ewangelią i być jej świadkami we własnym życiu.

2023-07-26

2023-07-23

Orędzie papieża Franciszka na III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych

Drodzy dziadkowie, drodzy starsi bracia i siostry, niech błogosławieństwo uścisku Maryi i Elżbiety dotrze do was i napełni wasze serca pokojem. Z miłością was błogosławię. A wy, proszę, módlcie się za mnie.

2023-07-19

2023-07-07

I piątek miesiąca. Modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa

2023-07-01

Lipiec miesiącem szczególnej czci Krwi Chrystusa

Święty Jan XXIII ogłosił w 1960 r. list apostolski „Inde a Primis” o rozszerzaniu nabożeństwa ku czci Przenajdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa. W ten sposób Ojciec Święty zachęcał wiernych, aby w lipcu tematem swych rozmyślań uczynili Krew Chrystusa.

2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |