Start Aktualności

Archiwum

       
2017-11-19

Nie miłujmy słowem, ale czynem

Jeśli chcemy naprawdę spotkać Chrystusa, to konieczne jest, abyśmy dotknęli się Jego Ciała w ranach ubogich, w odpowiedzi na Komunię sakramentalną otrzymaną w Eucharystii.
Więcej

2017-08-20

Apel o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic

Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną.
Więcej

2017-08-02

Odpust Porcjunkuli – 2 sierpnia

W 1216 roku św. Franciszkowi objawił się Pan Jezus, obiecując zakonnikowi odpust zupełny dla wszystkich, którzy po spowiedzi i przyjęciu Komunii świętej odwiedzą kapliczkę. Na prośbę Franciszka przywilej ten został zatwierdzony przez papieża Honoriusza III.
Więcej

2017-06-17

Poświęcenie kapliczki na Cholewach

W sobotnie południe, 17 czerwca 2017 r., na posesji państwa Alicji i Bogdana Ostrowskich ks. proboszcz Jarosław Wojcieski poświęcił kapliczkę poświęconą Matce Bożej Częstochowskiej, której wizerunek widnieje na głównej płycie
Więcej

2017-06-17

Pierwszy szafarz nadzwyczajny Komunii św. w naszej parafii

W dniu 17 czerwca 2017 r. w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie kard. Kazimierz Nycz udzielił naszemu parafianinowi p. Krzysztofowi Juszczalowi błogosławieństwa do pełnienia funkcji nadzwyczajnego szafarza Komunii św.
Więcej

2017-06-15

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje. Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy, bo to jest moja Krew Przymierza.
Więcej

2017-06-04

Przyczyno naszej radości, módl się za nami!

Z końcem maja zakończyły się nabożeństwa ku czci Matki Bożej, jednak wezwania Litanii Loretańskiej każdego dnia są aktualne. Dzięki systematycznemu uczęszczaniu na majowe wiele z nich zostało w naszej pamięci.
Więcej

2017-05-14

I Festiwal Pieśni Maryjnej

W niedzielne popołudnie, 14 maja, nasz parafialny zespół, który aranżuje Wieczory Uwielbienia, wziął udział w I Festiwalu Pieśni Maryjnej, który odbył się w Sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej w Szymanowie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Urząd Gminy Teresin.
Więcej

2017-05-01

Papieskia Intencja Apostolstwa Modlitwy na maj

Intencja ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie w Afryce dawali profetyczne świadectwo pojednania, sprawiedliwości i pokoju, naśladując Jezusa miłosiernego.
Więcej

2017-04-02

Nowi kandydaci na ministrantów

W niedzielę poprzedzającą Wielki Tydzień w naszej parafii odbyła się uroczystość przyjęcia kandydatów na ministrantów. Do grona Służby Liturgicznej Ołtarza zostali włączeni nowi chłopcy. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 otrzymali szarfy oraz złożyli przyrzeczenie, że chcą rozwijać swoją wiarę i służyć Panu Bogu przy ołtarzu.
Więcej

2017-04-01

Papieskia Intencja Apostolstwa Modlitwy na kwiecień

Intencja ogólna: Aby młodzież umiała wielkodusznie odpowiadać na swoje powołanie, rozważając poważnie również możliwość poświęcenia się Panu w kapłaństwie lub w życiu konsekrowanym.
Więcej

2017-02-19

Przyjdź jak deszcz do spragnionych serc

W piątkowy wieczór, 27 stycznia, odbył się w naszej parafii kolejny Wieczór Uwielbienia pod hasłem „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” (Mk 16, 15)
Więcej

2017-02-05

Nowenna do św. Walentego

Cześć Ci Walenty kapłanie oddaję,
za łaski i pociechy, których doznaję.
Bądź uwielbiony, dzięki Ci ponawiam,
Ciebie pozdrawiam.
* Początek Nowenny – 5 lutego.
Więcej

2017-02-01

Papieska Intencja Apostolstwa Modlitwy na luty

Intencja ogólna: Aby ludzie przeżywający próby, zwłaszcza ubodzy, uchodźcy i spychani na margines, spotykali się z przyjęciem i znajdowali wsparcie w naszych wspólnotach.
Więcej

2017-02-01

Papieska Intencja Apostolstwa Modlitwy na marzec

Intencja ewangelizacyjna: Aby prześladowani chrześcijanie doświadczyli wsparcia całego Kościoła przez modlitwę i w postaci pomocy materialnej.
Więcej

2017-01-08

Wyniki konkursu roratniego

„W domu Królowej Maryi” to temat tegorocznych rorat, podczas których dzieci i dorośli przygotowywali się nie tylko do narodzin Jezusa Chrystusa, ale również do 300. rocznicy koronacji Obrazu Jasnogórskiego.
Więcej

2017-01-01

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na rok 2017

STYCZEŃ
Intencja ewangelizacyjna: Aby wszyscy chrześcijanie, dochowując wierności nauczaniu Pana, angażowali się, przez modlitwę i miłość braterską, na rzecz przywrócenia pełnej jedności kościelnej i współpracowali, mierząc się z aktualnymi wyzwaniami stojącymi przed ludzkością.
Więcej

2017-01-01

Orędzie Ojca Świętego na 50. Światowy Dzień Pokoju

Życzę pokoju każdemu mężczyźnie, kobiecie, chłopcu i dziewczynce, i modlę się, aby obraz i podobieństwo Boga w każdym człowieku pozwoliły nam uznawać się nawzajem za święte dary obdarzone ogromną godnością.
Więcej

2016-12-25

Oto dziś narodziła się Miłość

Niech przy świątecznym stole nie zabraknie wspólnej modlitwy i ciepła rodzinnej atmosfery na wzór Świętej Rodziny. Wszystkich Was ogarniam wdzięczną i szczerą modlitwą.
Więcej

2016-12-18

Rok św. Brata Alberta

Z dniem Bożego Narodzenia wiąże się w tym roku specjalna okoliczność. Sto lat temu, właśnie w ten dzień, gdy w południe dzwony wzywały do modlitwy Anioł Pański, narodził się dla nieba św. Brat Albert. Setna rocznica śmierci stanowi dobrą okazję, by przybliżyć wszystkim tę niezwykłą postać poprzez ogłoszenie roku 2016 /2017 Rokiem św. Brata Alberta.
Więcej

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

Drukuj stronę WsteczOK
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.