Start Aktualności

Archiwum

       
2016-12-18

Betlejemskie Światło Pokoju

W ostatnią niedzielę Adwentu harcerki i harcerze z Hufca ZHP Sochaczew przynieśli je do naszej świątyni. Betlejemskie Światło Pokoju, które wręczyli Księdzu Proboszczowi podczas Mszy św. o godz. 9 .00 będzie nam ono towarzyszyło do świąt Bożego Narodzenia.
Więcej

2016-12-07

Mama, Tata i Dzieci

Małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety.
Rodzina składa się z ojca, matki i ich dzieci.
Na takiej rodzinie społeczeństwo powinno budować swoją przyszłość.
Więcej

2016-12-05

Rekolekcje adwentowe z Matką Bożą Fatimską

W roku 2017 obchodzić będziemy 100. rocznicę objawień fatimskich, które miały miejsce od 13 maja do 13 października 1917 roku w dolinie Cova da Iria w Portugalii. Wówczas Matka Boża objawiła się dzieciom fatimskim: Łucji dos Santos oraz Hiacyncie i Franciszkowi Marto.
Więcej

2016-12-05

Godzina Łaski

Pragnę, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono uroczyście Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie i liczne nawrócenia.
Więcej

2016-12-04

Mikołajki w Wilanowie

W II niedzielę Adwentu, 4 grudnia, ks. Proboszcz z okazji wspomnienia św. Mikołaja, biskupa zorganizował wyjazd autokarowy do Wilanowa.
Naszą pielgrzymko-wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia niedawno otwartej górnej części Świątyni Opatrzności Bożej. To wielkie wydarzenie – udostępnienie jej wiernym – miało miejsce 11 listopada br. w Narodowe Święto Niepodległości.
Więcej

2016-12-01

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na grudzień

» Intencja ogólna: Aby we wszystkich częściach świata zniknęła plaga, jaką jest werbowanie dzieci żołnierzy.
» Intencja ewangelizacyjna: Aby ludy europejskie odkryły na nowo piękno, dobroć i prawdę Ewangelii, która napełnia życie radością i nadzieją.
Więcej

2016-11-28

Roraty 2016 – W domu Matki Bożej

» Maryjo, naucz mnie służyć Bogu jak Ty » Maryjo, nie chcę ranić Boga i ludzi grzechami » Maryjo, Ty jesteś moim wsparciem i obroną » Maryjo, naucz mnie słuchać Boga jak Ty » Maryjo, dodaj mi odwagi, by bronić wiary » Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami » Maryjo, bądź moją Królową
Więcej

2016-11-25

Czuwajcie, bo nie znacie dnia, ani godziny

Panie Jezu pragniemy wychodzić na spotkanie z Tobą, trzymając w ręku zapaloną lampę i dbać o to, aby nigdy nie zabrakło w niej oliwy naszej wiary w Ciebie. Wiemy Panie, że możemy Cię spotkać w każdej chwili naszego życia, dlatego pragniemy czuwać.
Więcej

2016-11-20

Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych 2016

Krajowe Duszpasterstwo Kierowców i MIVA Polska zapraszają do ogarnięcia serdeczną modlitwą i pamięcią wszystkich, którzy zginęli na drogach w naszej ojczyźnie, szczególnie na przestrzeni ostatnich lat.
Więcej

2016-11-20

Jubileuszowy Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana

Jubileuszowy Akt jest nade wszystko aktem wiary, który potwierdza wybór Chrystusa i obliguje nas do życia na miarę zawartego z Nim przymierza. W proklamacji Aktu nie chodzi tylko o wyraz zewnętrzny, ale postawę głęboko wewnętrzną, duchową, która ma swoje konsekwencje w życiu i promieniuje na wszystkie sfery życia, na innych ludzi i owocuje w społeczeństwie.
Więcej

2016-11-10

Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Biskupi proszą, by proklamację Jubileuszowego Aktu poprzedziła nowenna. Trzeba treść Aktu poznać, w sercu rozważyć i przyjąć. Owocność włączenia się w Jubileuszowy Akt będzie zależała od wcześniejszego przygotowania swego wnętrza.
Więcej

2016-11-06

Święta Maryjo, módl się za nami

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.30 dzieci, które najpilniej uczestniczyły w nabożeństwach październikowych otrzymały nagrody: książki, filmy i gry.
Laureaci konkursu bardzo chętnie włączali się w prowadzenie różańca. Jest to piękne świadectwo zarówno dzieci, jak i rodziców, którzy poświęcili czas, aby umożliwić swoim pociechom głębsze przygotowanie się do I Komunii św.
Więcej

2016-11-01

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na listopad

» Intencja ogólna: Aby kraje, które przyjmują wielką liczbę uchodźców i uciekinierów, były wspierane w swoim wysiłku solidarności.
» Intencja ewangelizacyjna: Aby w parafiach kapłani i wierni świeccy współpracowali w służbie wspólnoty, nie ulegając pokusie zniechęcenia.
Więcej

2016-11-01

Podaruj zmarłym niebo, 1-8 listopada

Od uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada każdego dnia możesz uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod zwykłymi warunkami.
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...
Więcej

2016-10-29

Bal wszystkich Świętych

Najmłodszych parafian zapraszamy na Bal wszystkich Świętych, który rozpocznie się w sobotę, 29 listopada, o godz. 17.00 w domu katechetycznym. Dzieci przebierają się za swoich ulubionych świętych. W programie zabawy taneczne i plastyczne.
Więcej

2016-10-29

Bal Wszystkich Świętych

W ostatnią sobotę października w domu katechetycznym odbył się Bal Wszystkich Świętych przygotowany przez rodziców dzieci komunijnych z inicjatywy Księdza Proboszcza.
Ach, co to był za bal!
Więcej

2016-10-28

Błogosławieni miłosierni

W ostatni piątek października w naszej parafii odbył się drugi Wieczór Uwielbienia, którego mottem były słowa z Ewangelii według św. Mateusza: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5, 7).
Więcej

2016-10-16

Jubileuszowy Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana

W nadchodzących dniach szczególnym aktem wiary i modlitwy będzie Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, którego treść została zatwierdzona przez Konferencję Episkopatu Polski.
Więcej

2016-10-13

Nowenna do św. Jana Pawła II

Boże i Ojcze, nawrócić się do Ciebie, to odnaleźć Twoje Miłosierdzie, tę miłość cierpliwą i łaskawą, która w Tobie nie zna miary.
Dziękujemy Ci, Boże, żeś niestrudzonego świadka i apostoła Twego Miłosierdzia, Świętego Papieża Jana Pawła II ukoronował chwałą świętych
Więcej

2016-10-09

XVI Dzień Papieski

Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II.
Więcej

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Drukuj stronę WsteczOK
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.