2023-04-07

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Pragnę – powiedział Pan Jezus do Siostry Faustyny – abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju Mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie w godzinie śmierci. W każdym dniu przyprowadzisz do Serca Mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia Mojego.

2023-04-06

Wielki Czwartek. Msza św. z poświęceniem Krzyżma (transmisja online)

Bazylika Archikatedralna św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście, godz. 10.00.
W czasie tej liturgii biskup błogosławi olej chorych, olej katechumenów i konsekruje krzyżmo. Msza Krzyżma nie należy jeszcze do Triduum Paschalnego – trwa Wielki Post.

2023-04-06

Święte Triduum Paschalne

» Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00
» Wielki Piątek: Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00
» Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: Wigilia Paschalna w sobotę o godz. 19.00

2023-04-05

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiane jest w środy o godz. 17.00. Prośby i podziękowania do Matki Bożej Nieustającej Pomocy można składać do skrzyneczki znajdującej się w głównym wejściu do kościoła.

2023-04-02

Gorzkie Żale (część III)

Duszo oziębła czemu nie gorejesz,
Serce me, czemu całe nie truchlejesz?
Toczy twój Jezus z ognistej miłości
Krew w obfitości.

Marana tha! Przyjdź, Panie Jezu

Polecamy tegoroczne przedstawienie Męki Pańskiej pod tytułem „MARANA THA!” przygotowane przez kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (pallotyni). Jest to spektakl teatralny dla młodzieży i osób dorosłych.

2023-04-01

Sztuka jest reżyserowana, ale łzy prawdziwe

– To opowieść o Bogu, który czeka na zaproszenie ze strony człowieka, aby dać mu siebie w całości – wyjaśniają klerycy.
Spektakl porusza najczulsze struny wrażliwości widzów. Scena modlitwy w Ogrójcu, biczowania, drogi krzyżowej, wreszcie kulminacyjny moment przybicia Chrystusa do drzewa krzyża rozdzierają serca.

Papieska Intencja Apostolstwa na kwiecień 2023

Módlmy się o budowanie kultury pokoju i niestosowania przemocy poprzez ograniczenie dostępu do broni dla państw i obywateli.

Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca

Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca jest wynagrodzeniem za obelgi i bluźnierstwa wypowiadane przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.
Pierwsza sobota miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00.

2023-03-29

2023-03-26

Gorzkie Żale (część II)

Przypatrz się; duszo, jak cię Bóg miłuje,
Jako dla ciebie sobie nie folguje.
Przecież Go bardziej, niż katowska dręczy.
Złość twoja męczy.

2023-03-25

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca.

2023-03-25

Dzień Świętości Życia. Podejmij Duchową Adopcję Dziecka Poczętego

Duchowa Adopcja dziecka poczętego jest modlitewnym zobowiązaniem podjętym w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Jest też osobistym wypełnianiem Jasnogórskich Ślubów Narodu.

2023-03-22

2023-03-20

Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: „Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów”.

6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |