Święty Bartłomiej, wzór gorliwości apostolskiej

W niedzielę, 21 sierpnia, obchodziliśmy odpust św. Bartłomieja Apostoła, którego liturgiczne święto przypada 24 sierpnia. Uroczystości ku czci Patrona parafii poprzedził IV Rajd Rowerowy św. Bartłomieja oraz mecz w piłkę siatkową rozegrany pomiędzy strażakami a parafianami.

Mszy św. odpustowej przewodniczył ks. prof. Grzegorz Bartosik, prodziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W homilii Ksiądz Profesor nawiązał do przypadającej w tym roku 1050. rocznicy Chrztu Polski. Przypomniał, że każdy z nas powinien być wdzięczny przodkom za przystąpienie od Kościoła Katolickiego, rodzicom, za to, że zadbali o nasz chrzest św., a przede wszystkim Panu Bogu za dar tego sakramentu. Z sakramentu chrztu św. wynika, że każdy z nas jest wezwany do świętości, uwielbiania Boga i pogłębiania swojej wiedzy religijnej oraz obrony wiary.

W godzinach rannych rozpoczęła się loteria, przeprowadzona – jak co roku – przez młodzież. Dzięki bardzo życzliwemu przyjęciu tej inicjatywy przez parafian, w tym roku było więcej niż w latach poprzednich wartościowych fantów. Na zakończenie odbyło się losowanie nagrody głównej i nagrody pocieszenia. Szczęście sprzyjało młodym parafiankom. Posiadaczką laptopa została Natalia Kowalczyk, a elektryczny grill trafił do rąk Marty Latoszewskiej.

Parafianom i gościom spoza parafii, którzy w tym dniu przybyli, aby wspólnie modlić się i świętować ks. Proboszcz wyraża serdeczną wdzięczność. Raz jeszcze dziękuje osobom, które przyczyniły się do przygotowania uroczystości odpustowej oraz ufundowały nagrody i fanty na zabawę loteryjną.