Start Aktualności

Święto młodych w Świątyni Opatrzności Bożej

Wspólnota, radość i modlitwa. Święto młodych w Świątyni Opatrzności Bożej.

Program ewangelizacyjny przygotowała wspólnota  „Mocni w Duchu” oraz młodzi z „Młodość – Lubię to!”. Mottem spotkania były słowa: „Nie bój się Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga”, które są hasłem XXXIII Światowych Dni Młodzieży.

– Świat, w którym żyjesz, z każdej strony mówi ci, że masz się bać, o p  racę, kasę, wiarę. Ale to nie są słowa Boga. Słowa Boga są bardzo proste: Nie bój się! – mówił do młodych o. Paweł Sawiak SJ.

I wraz ze wspólnotą młodych w czterech miejscach świątyni głosił Dobrą Nowinę. Uczestnicy Diecez-jalnego Dnia Młodzieży mogli usłyszeć świadectwa działania żywego Boga, modlić się tańcem, dotykać kilkumetrowego krzyża, który przekazywany był

z rąk do rąk oraz otoczyli ołtarz, na którym wysta-wiony był Najświętszy Sakrament.

Wielu młodych podkreślało, że Diecezjalny Dzień Młodzieży to okazja, by poczuć się wspólnotą.

Punktem kulminacyjnym była Msza św. pod prze-wodnictwem kard. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskieg  o. Młodzi w procesji wnieśli do świą-tyni wizerunki Matki Bożej czczone w archidiecezji.

W homilii bp Michał Jan  ocha przypomniał, że Wielki Post jest czasem, byśmy usłyszeli głos Boga, mówiący: Obudź się! Nawiązując do symboliki wila-nowskiej świątyni, przypomniał młodym o tajemnicy paschalnej, która mówi, że życie ma sens, kiedy oddamy je za innych. – Ty nie żyjesz dla siebie, ten świat sobie bez ciebie poradzi, jesteś maleńki w tym kosmosie, ale jesteś wybrany, ukochany i umiłowany, więc nie lękaj się, bo znalazłeś łaskę u Pana – mówił biskup.

Na zakończenie kard. Kazimierz Nycz zaapelował do młodych, by wzorem Maryi nie lękali się przyjąć Jezusa. – Nie bójcie się przyjąć Jezusa do swojego życia. To jest sens i cel naszego spotkania dzisiaj.

W spotkaniu uczestniczyli kandydaci do bierzmowania. Z okazji Święta Młodych po uroczystościach Ksiądz Proboszcz zaprosił młodzież na pizzę.


Drukuj stronę WsteczOK
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.