Start Aktualności

Wprowadzenie relikwii św. M.M. Kolbego do kościoła w Pawłowicach

W tym roku 14 sierpnia we wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika do naszego kościoła zostaną wprowadzone relikwie tego Świętego. Będą to relikwie godne, czyli pierwszego stopnia, przeznaczone do kultu publicznego.

Nasza parafia jest parafią macierzystą dla Niepokalanowa. Święty Maksymilian Maria Kolbe był bardzo blisko związany z naszym kościołem, do którego uczęszczał zwłaszcza z okazji odpustów parafialnych. Warto wspomnieć, że ostatnie wyjście poza klasztor przed aresztowaniem o. Kolbego było uczestniczeniem w odpuście ku czci św. Walentego (14. 02. 1941 r.), Patrona naszego kościoła. Ponadto na naszym cmentarzu parafialnym znajduje się kwatera z grobami pierwszych braci i ojców franciszkanów z Niepokalanowa chowanych do 1942 roku.

PROGRAM POPRZEDZAJĄCY UROCZYSTOŚĆ

  • 5-13 sierpnia
    nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbego. Będzie ona odmawiana wspólnie po Mszach św. Tekst nowenny znajduje się także na parafialnej stronie internetowej. Zachęcam do modlitwy w tym szczególnym czasie.

  • 10 sierpnia
    podczas Mszy św. o godz. 11.00 w Bazylice Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie naszej parafii zostaną przekazane relikwie. Serdecznie zapraszam Radę Parafialną, przedstawicieli wspólnot, a także wszystkich parafian do uczestniczenia w tej Mszy św.

  • 14 sierpnia
    w dzień wspomnienia św. Maksymiliana Kolbego w uroczystym wejściu procesyjnym zostaną wniesione relikwie do kościoła. Zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie możliwość oddania czci relikwiom.

Archiwum

Drukuj stronę WsteczOK
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.