Start Aktualności

Sztuka jest reżyserowana, ale łzy prawdziwe

Klerycy z pallotyńskiego seminarium w Ołtarzewie po raz 65. wystawiają Misterium Męki Pańskiej pt. „Marana Tha!”. Już przed premierą skończyły się jednak bilety, mimo że alumni pojawią się na scenie aż 15 razy.

Jak w nowy, poruszający sposób pokazać mękę Chrystusa, skoro każdy wie, jak kończy się ewangeliczna historia? Zwłaszcza jeśli wielkopostne misterium wystawiane jest po raz 65.?

Klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Księży Pallotynów z Ołtarzewa przygotowywali się do tego od kilkunastu tygodni. Tegoroczny spektakl pt.  „Marana Tha!” napisał i wyreżyserował kl. Paweł Strojewski SAC. Zresztą po raz trzeci. Ubiegłoroczną sztukę w sali pod ołtarzewskim kościołem obejrzało 4,5 tys. osób. W tym roku będzie podobnie, chociaż biletów zabrakło już przed premierą 3 marca.

Misterium nie jest zwykłym spektaklem. Nie tylko dlatego, że aktorami są alumni. 

– To opowieść o Bogu, który czeka na zaproszenie ze strony człowieka, aby dać mu siebie w całości – wyjaśniają klerycy.

Spektakl porusza najczulsze struny wrażliwości widzów. Scena modlitwy w Ogrójcu, biczowania, drogi krzyżowej, wreszcie kulminacyjny moment przybicia Chrystusa do drzewa krzyża rozdzierają serca. To dlatego przed spektaklem kapłani siadają do konfesjonałów, a po misterium klerycy schodzą do oglądających i odbywają długie rozmowy o wierze i życiu. Bywa także, że z przejęcia ktoś z widzów krzyknie, by rzymscy żołnierze nie bili Jezusa tak mocno...

Za: Tomasz Gołąb, Gość Warszawski

Wyjazd parafialny w piątek 1 kwietnia o godz. 15.00 spod kościoła.
Mamy zarezerwowane bilety na spektakl rozpoczynający się o godz. 16.00.
Zapisy w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej.

 
Archiwum

Drukuj stronę Wstecz



OK
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.