Start Aktualności

Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w święto Świętej Rodziny

Drodzy Małżonkowie! Przed laty zawarliście przed Bogiem sakramentalny związek małżeński, łącząc się ze sobą w Chrystusie na całe życie. Wtedy ślubowaliście sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz trwanie we wspólnocie małżeńskiej aż do śmierci. Dzisiaj zapraszam Was do ponowienia tego ślubowania. Jak w dniu ślubu, wezwijmy teraz pomocy Ducha Świętego.

Hymn do Ducha Świętego

Drodzy Małżonkowie, na znak miłości i szacunku, podajcie sobie prawe dłonie. Spójrzcie sobie w oczy i kolejno powtarzajcie:

• Mężowie: Żono, mając Boga w sercu w obecności naszej rodziny i całego Kościoła ponawiam wobec Ciebie swoje śluby małżeńskie i obiecuję dołożyć starań, aby w naszym życiu rodzinnym przebywał Chrystus: ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci, tak mi dopomóż Panie Boże wszechmogący, w Trójcy Jedyny i wszyscy święci.
  • Żony: Mężu, mając Boga w sercu w obecności naszej rodziny i całego Kościoła ponawiam wobec Ciebie swoje śluby małżeńskie i obiecuję dołożyć starań, aby w naszym życiu rodzinnym przebywał Chrystus: ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci, tak mi dopomóż Panie Boże wszechmogący, w Trójcy Jedyny i wszyscy święci.

Kapłan:

Dobry Boże, pobłogosław + i uświęć Twoje dzieci, złączone sakramentalnym węzłem małżeńskim. Mocą Ducha Świętego uzdalniaj tych małżonków do wzajemnej miłości i życia w duchu przebaczenia. Niech będą świadkami Twojej dobroci względem swoich dzieci i całego Kościoła. Amen.