Start Aktualności

Kwatera żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1944

Z początkiem listopada rozpoczęły się prace remontowo-porządkowe na kwaterach żołnierskich na naszym cmentarzu parafialnym, który jest wpisany do rejestru zabytków. To historyczne zdjęcia, gdyż miejsce to nigdy już nie będzie tak wyglądało.

Tuż przed rozpoczęciem prac na cmentarz przyjechali Ksiądz Proboszcz, były wicewójt Gminy Teresin p. Marek Jaworski oraz p. Joanna Szymańska z gminy.

Prace remontowo-porządkowe prowadzone przez Gminę Teresin:

• demontaż zniszczonych krzyży
  • wykonanie 13 granitowych krzyży epitafijnych
  • wymiana zniszczonej kostki betonowej na nowa wokół kwater
  • demontaż krawężników okalających kwaterę wojenną
  • montaż obrzeży betonowych na polach grobowych
  • położenie kostki między kwaterami znajdującymi się po obu stronach alei
  • demontaż zniszczonej betonowej płyty w kwaterze głównej
  • wykonanie nowej płyty upamiętniającej poległych żołnierzy
  • renowacja krzyża przy kwaterze głównej i montaż nowego postumentu oraz montaż nowej płyty pamiątkowej
  • wymiana tabliczek na krzyżach
  • nasadzenie nowej zieleni